lis 032011
 

Specjalne warunki dla osób, które chcą refinansować swoje kredyty hipoteczne wprowadził właśnie DnB Nord. Proponuje klientom innych banków kredyt refinansowy w złotych, przy którym marża po wykupieniu pakietu ubezpieczeniowego w całym okresie finansowania wyniesie 0,79 proc. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu oraz od jego przedterminowej spłaty. Ci, którzy nie wykupią polis, zapłacą 1-proc. marże i 2 proc. prowizji za spłatę pożyczki w ciągu 3 lat.

Eksperci Invigo wyliczyli, że rata kredytu w wysokości 300 tys. w złotych zaciągniętego w 2009 r. z marżą w wysokości 2,5 proc. (co przy obecnym WIBOR daje oprocentowanie rzędu 7,2 proc.) wynosi ok. 2000 zł. Po skorzystaniu z oferty DnB Nord, w której można uzyskać marżę na poziomie 0,79 proc. w całym okresie kredytowania, miesięczna rata wyniesie nieco ponad 1700 zł. To umożliwia zaoszczędzenie blisko 3600 złotych rocznie i ponad 100 tys. zł w całym 30-letnim okresie kredytowania.

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Banki podbierają sobie klientów

Z pełnej wersji artykułu dowiesz się:

– w jaki sposób banki walczą o klientów,

– które banki przygotowały oferty promocyjne,

– kto może skorzystać na zamianie kredytów.

Article source: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/562481,przy_refinansowaniu_kredytu_hipotecznego_oszczedzisz_nawet_300_zl_miesiecznie.html