Więcej lat, więcej zniżek!

 

Więcej lat, więcej zniżek!

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (tzw. OC) jest obowiązkowe w przypadku każdego kierowcy, kóry posiada zarejestrowany samochód. Zakłady pieczeniowe biorą pod uwagę takie same czynniki przy wyliczaniu składki. Nie oznacza to jednak, że wszędzie zapłacisz tyle samo! Stawki poszczególnych ubezpieczycieli mogą się zncznie różnić w wyniku tego, że inaczej ocenili konkretne czynniki ryzyka. Zakłady ubezpieczeń ustalają składkę za ubezpieczenie OC pojazdu na podstawie własnej taryfy OC.
Sprawdź, czy ubezpieczyciel nie wprowadził w niej niekorzystnych dla ciebie postanowień.

Co w OC?

Zniżki, zwyżki

Z taryfy dowiesz się, w jaki sposób zakład ubezpieczeń naliczy Ci składkę. Szczególną uwagę zwróć m.in. na to, za co konkretnie otrzymasz zniżki lub zwyżki od składki podstawowej. Istotną rolę gra przy tym Twój wiek.

Młodzi płacą więcej

Młody wiek ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego ubezpieczyciele stosują zazwyczaj zwyżki nawet o 100% składki dla osób poniżej dwudziestu lat.
Aby uniknąć zwyżki z powodu młodego wieku, można zarejestrować samochód i wykupić polisę na dwóch właścicieli – rodzica i dziecko. Wtedy ubezpieczyciel zsumuję ich zwyżki i zniżki.

Starszy kierowca = lepszy kierowca

Często w parze z ryzykiem związanym młodym wiekiem kierowcy, powodującym dodatkowy wzrost składki, jest brak doświadczenia, czyli krótki okres posiadania prawa jazdy. W praktyce oznacza to, że im jesteś starszym, długoletnim kierowcą, tym możesz dostać większą (nawet do 20%) zniżkę od stawki podstawowej OC. Z tytułu jazdy bezszkodowej można uzyskać aż do 60% zniżki.

Zniżki idą za Tobą

Jeśli wypowiadasz umowę OC pojazdu, nie zapomnij wziąć od dotychczasowego ubezpieczyciela zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia. Na jego podstawie nowy zakład uwzględni Twoje zniżki. Zaświadczenie powinno zawierać m.in. informację o liczbie lat bezszkodowej jazdy w ubezpieczeniu OC.

 Posted by at 17:52

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>