Rozszerzony zakres OC

 

Gdy dojdzie do awarii lub wypadku, nasz wymarzony i długo oczekiwany urlop, na który wybrałeś się samochodem, może okazać się bardzo kosztowny. W takiej sytuacji wszystkich kłopotów nie uda się uniknąć, ale można je ograniczyć, jeżeli mamy odpowiednie ubezpieczenie

Ubezpieczenia autocasco (AC) nie są tanie. W Polsce ma je zaledwie 20% wszystkich prywatnych właścicieli samochodów. Konkurencja na rynku polis staje się coraz silniejsza, więc firmy ubezpieczeniowe starają się przyciągnąć nowych klientów nie tylko niską ceną. Niektóre towarzystwa wyszły z założenia, że o wiele korzystniej jest rozszerzyć zakres ubezpieczenia OC, zamiast w niewielkim stopniu obniżać cenę o kilka czy kilkanaście złotych.

Taka polisa OC, w niektórych instytucjach obejmuję m.in. naprawę na miejscu zdarzenia lub holowanie pojazdu, parking i usługi informacyjne. W ofertach rozszerzonego OC również jest wsparcie m.in. w sytuacji: wypadku, awarii, kradzieży pojazdu, uszkodzenia ogumienia, rozładowania akumulatora, zarzaśnięcia kluczyków, przepalenia żarówki, braku paliwa, urazu ciała i nagłego zachorowania itp.

Niektóre polisy OC zapewniają pomoc za granicą

Gdy do awarii pojazdu dojdzie za granicą, powodów do zmartwień nie mają posiadacze polis AC. Co jednak mogą zrobić osoby, które wykupiły tylko OC? W wielu bankach jest możliwość rozszerzenia podstawowego OC i klienci np. PZU nie muszą się niczym martwić – mogą skorzystać z „Moto-assistance” w ruchu zagranicznym. Ubezpieczenie zapewnia pomoc techniczną, organizacyjną, medyczną, finansową i informacyjną.
Warto pomyśleć nad rozszerzeniem zakresu OC, niż wykupować AC i płacić dużo więcej…

 Posted by at 18:02

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>