Zadłużenie – jak go uniknąć

 

Karty kredytowe są w dzisiejszych czasach bardzo powszechne. Zdarza się nawet tak ze posiadamy ich w portfelu nawet kilka. Łatwo jednak popaść w zadłużenie, którego ciężko nam się będzie pozbyć, dlatego używanie kart kredytowych powinno być w pełni kontrolowane i powinniśmy być ostrożni dysponując nimi.

Jeżeli nasz portfel wypełniony jest kartami kredytowymi, powinniśmy zadać sobie pytanie czy aby na pewno potrzebne nam są one wszystkie. Jeśli dojdziemy do wniosku, że część z nich nie jest nam potrzebna możemy zwrócić się do kredytodawcy o zmniejszenie limitu pożyczki bądź też o zastrzeżenie ich i zamknięcie rachunków. Jeżeli planujemy dokonać jakiegoś zakupu zastanówmy się nad tym dwa razy, łatwiej bowiem wydaje się pieniądze których się nie widzi. Jeżeli nie stać nas na spłatę wydanych pieniędzy nie wydawajmy ich bez potrzeby. Rozplanujmy dokładnie nasz budżet, uwzględniając wszelkie dochody i wydatki.

Banki oferują nam różne możliwości, między innymi jedną kartę posiadać mogą dwie osoby. Mogą to być małżonkowie bądź obce według prawa sobie osoby. Pamiętajmy jednak, że jedna osoba musi być głównym właścicielem i to na nią spada obowiązek spłacenia pożyczki finansowej. W tej kwestii nie można ufać mało znanej
nam osobie. Kredyty wszelkiego rodzaju umożliwiają nam zrealizowanie wielu celów i otwierają przed nami wiele nowych możliwości jednak tylko wtedy, gdy mądrze zarządzamy naszymi finansami.

Pamiętajmy o tym by nie wplątać się w niepotrzebne nikomu problemy, bo w tej kwestii granica jest bardzo mało zauważalna. Powinniśmy planować swój budżet i trzymać się skrupulatnie jego założeń.

 Posted by at 17:44

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>