paź 252011
 

Prezydent USA podpisał rozporządzenie, które ma ułatwić refinansowanie kredytów hipotecznych setkom tysięcy Amerykanów. Obama wprowadził nowe przepisy omijając Kongres, który blokuje większość jego propozycji.

Dzięki historycznie niskim stopom procentowym, w tej chwili w USA warto refinansować kredyt hipoteczny. W ten sposób można zmniejszyć jego oprocentowanie z 5-6 do 4 procent. Z okazji nie mogą jednak korzystać rodziny, których wartość zadłużenia przekracza 80 proc. wartości domu. Podpisane przez Baracka Obamę rozporządzenie likwiduje tę barierę.

– Nie możemy czekać na coraz bardziej niewydolny Kongres by robił co do niego należy. Gdy kongresmani będą bezczynni ja będę działał – powiedział Obama podczas wizyty w Las Vegas – jednym miast najbardziej dotkniętych kryzysem na rynku nieruchomości. Prezydent USA przekonywał, że refinansowanie kredytu nie tylko pozwoli przeciętnej rodzinie zaoszczędzić 2,5 tysiąca dolarów rocznie ale również zmniejszy ryzyko dla banków ponieważ Amerykanom łatwiej będzie spłacać nowe, niższe raty.

IAR,ab

Article source: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/467144,Obama-pomoga-splacajacym-kredyty-