paź 172011
 

We wrześniu pojawiły się dobre informacje dla osób zainteresowanych zaciągnięciem kredytu hipotecznego w złotych. Aż 7 banków obniżyło w tym czasie marże – czytamy w raporcie Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

Po tych zmianach w naszym zestawieniu jest aż 6 banków, w których marża nie przekracza 1%. Przeciętna (mediana) marż spadła natomiast do poziomu 1,25% (z 1,3% przed miesiącem).

Widać więc, że wakacyjny okres stabilizacji dobiegł końca i banki powróciły do uatrakcyjniania swoich ofert – komentuje Jarosław Sadowski, Expander.

Te korzystne zmiany marż niestety nie przełożyły się na wysokość rat. Przeciętne oprocentowanie kredytów w złotych pozostało bowiem na poziomie ok. 6%. W bankach o najniższych marżach można było liczyć na oprocentowanie wynoszące ok. 5,7%.

Dużo pozytywnych zmian pojawiło się również w ofertach kredytów w euro. Tutaj zaobserwowaliśmy aż 6 obniżek. Pojawiła się jednak również jedna istotna podwyżka. Bank PKO BP podwyższył swoją marżę kredytów w euro aż o 0,39 p.p. (z 2,36% do 2,75%).

Wszystkie te zmiany spowodowały, że przeciętna marża spadła, ale nieznacznie – z 2% do 1,98% – wylicza Jarosław Sadowski.

Nie ma za to dobrych informacji dla osób zainteresowanych kredytem we frankach. We wrześniu z ich udzielania wycofał się kolejny bank – Bank BPH. W praktyce już tylko w Banku Nordea można więc uzyskać taki kredyt na rozsądnych warunkach.

Niestety w minionym miesiącu Nordea podwyższyła marże kredytów w szwajcarskiej walucie aż o 0,5 p.p (z 2,75% do 3,25%) – dodaje Sadowski.

Article source: http://www.hotmoney.pl/artykul/kredyty-hipoteczne-sa-coraz-bardziej-atrakcyjne-22115