sie 072011
 

Firma » Bankowość

Kredyt hipoteczny we frankach: Obniż koszty kredytu

Kredyt hipoteczny we frankach: Obniż koszty kredytu
Osoby spłacające kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich dostają białej gorączki, patrząc na ciągle rosnące ceny tej waluty w kantorach i bankach.

Kurs franka szwajcarskiego bije kolejne rekordy i nie zapowiada się by w najbliższym czasie nastąpiły jakieś drastyczne zmiany na korzyść kredytobiorców walutowych.

Wraz z osłabieniem się złotego i wzrostem kursu franka do gry włączają się niektóre banki, które umożliwiają zminimalizowanie kosztów związanych z nabyciem tej waluty przez kredytobiorców zmuszonych spłacać posiadane kredyty.

Koszty kredytu we frankach szwajcarskich można obniżyć, kupując tą walutę w Banku Citi Handlowy po najniższym na rynku kursie. Spread walutowych to zaledwie 3 procent a narzut banku (marża), bardzo korzystna i wynosi tylko 1,5 procent. Każdy kredytobiorca posiadający kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich zdaje sobie sprawę, że im taniej kupi tą walutę, tym niższą ratę kredytu zapłaci.

By móc kupić „Tanie franki”, przede wszystkim należy otworzyć złotówkowe, dowolne konto osobiste w Citi Handlowy. Przelew walutowy we frankach do banku, w którym posiadamy kredyt do spłaty wykonamy bezpłatnie. Logując się na konto, wybieramy zakładkę „przelew zagraniczny lub walutowy”, a następnie podajemy dane banku, do którego zamierzamy wykonać przelew. Wpisujemy numer konta i zaznaczamy odpowiednią walutę – Frank Szwajcarski. Gotowe! Ilość przelewów, jaką można wykonać w miesiącu jest nieograniczona.

Od 1 lipca 2009 roku kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne w obcej walucie, mogą je spłacać bezpośrednio w walucie, w której kredyt jest indeksowany. Rekomendacja SII Komisji Nadzoru Finansowego.

Article source: http://centrumpr.pl/artykul/kredyt-hipoteczny-we-frankach-obniz-koszty-kredytu,25123.html