paź 062011
 

Jesteś żonaty, masz 30 lat i jedno dziecko, pracujesz wraz z żoną w międzynarodowej korporacji i chcesz kupić mieszkanie do 50 m2 za 500 tys. zł? Masz dużą szansę na kredyt hipoteczny. Pozostali będą mięli problem.

– Banki w trudnych czasach są bardziej wybredne, ale gdy jesteśmy wzorcowym klientem nasza pozycja jest znacznie lepsza – mówi Artur Luterek z firmy Finhouse. – Zwyczajnie daje szansę porównania i wyboru najlepszego kredytu z całej puli.

Przeczytaj też: Bankowe promocje kredytów hipotecznych nie zawsze opłacalne

Ważne jest, aby kredytobiorca posiadał konto. Wówczas bank ma ułatwioną weryfikację klienta i sprawdzi np. wysokość wynagrodzeń oraz od kogo pochodzą.

Bardzo rzadko banki udzielają kredytów hipotecznych na mieszkanie w małej miejscowości. Oszacowano, że w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców rynek wtórny jest bardziej konkurencyjny oraz dużo łatwiej jest rzetelnie wycenić nieruchomość.

Czytaj: Jedna hipoteka zabezpiecza kilka długów

Jeżeli jesteśmy posiadaczem kilku kart kredytowych, mamy na głowie pożyczkę na samochód i co najgorsze spłacamy już jedną hipotekę, z góry jesteśmy skazani na porażkę i kredytu nam nie przyznają. Jednak regularnie spłacanie rat za telewizor czy pralkę działa już na naszą korzyść.

– Często największą przeszkodą w uzyskaniu kredytu jest niewiedza klienta – przekonuje pani Edyta Szymańska. – Po prostu trzeba się przygotować, dokumentów jest naprawdę sporo, kiedy jednak załatwimy wszystko po kolei, nie będzie problemu z pozytywną weryfikacją. 

Przeczytaj również: Mniejsze raty. Frank kupisz taniej w kantorze
 

Article source: http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/kredyt-hipoteczny-idealny-klient-poszukiwany-69233.html