sie 132011
 

2011-08-12 12:40
Źródło:
BankierPress

Alior Bank zdecydował się wyjść naprzeciw klientom posiadającym kredyty hipoteczne denominowane we franku szwajcarskim i obniżył spread stosowany w ramach Konta Oszczędnościowego Kantor.

Z uwagi na obecną sytuację na rynku walutowym – wysoki kurs CHF/PLN, podpisaną przez prezydenta ustawę antyspreadową – dopuszczającą możliwość spłaty kredytów walutowych bezpośrednio w walucie bez dodatkowych opłat jak również doniesienia prasowe o trudnościach z nabyciem franków szwajcarskich w kantorach, Alior Bank zdecydował się na uatrakcyjnienie Konta Oszczędnościowego Kantor, obniżając do 0,8% marżę transakcyjną stosowaną przy przewalutowywaniu złotówek na franki szwajcarskie.  

Klienci korzystający z usługi będą mieli zagwarantowaną stałą niską marżę stosowaną przy zamianie waluty PLN na CHF na poziomie 0.8%. Oznacza to, że jeżeli kurs na rynku międzybankowym, używany do zamiany waluty pomiędzy instytucjami finansowymi, będzie wynosił np.: 3.93 kurs dla klienta Alior Banku będzie się różnił o zaledwie 3 grosze – to bardo niski poziom obserwując marże stosowane przez inne instytucje finansowe. Przeliczając to na ratę kredytu 500 CHF oszczędności mogą wynosić od 25 zł do nawet 100 zł. Dodatkowo środki zgromadzone na tym koncie podlegają oprocentowaniu z kapitalizacją dzienną. – powiedział Michał Hucał Dyrektor Departamentu Bankowości Detalicznej.

Konto oszczędnościowe „Kantor” to usługa dedykowana dla klientów spłacających kredyty we frankach szwajcarskich. Korzystanie z usługi jest bardzo proste, każda wpłata gotówkowa lub przelew na konto „Kantor” zamieniana jest automatycznie na walutę CHF po preferencyjnym kursie. Posiadacz konta może dokonywać wielu wpłat dowolnych kwot, dzięki czemu ogranicza swoje ryzyko kursowe. Wypłacić środki z konta można również na dwa sposoby: gotówka lub przelew do innego banku. Koszt przelewu to jedyne 5 PLN. Usługa dedykowana jest dla płatności do 5.000 CHF. Konto Kantor prowadzone jest bezpłatnie.

Szczegółowe informacje dotyczące produktu można znaleźć na stronie: http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_oszczednosciowe/kantor

/ Alior Bank
Najlepsza amerykańska platforma FOREX po POLSKU

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu

Article source: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Konto-Kantor-w-Alior-Bank-sposobem-na-tansze-raty-kredytow-2389626.html