lis 102011
 

 System bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski, którym wyróżniane są wyroby i usługi spełniające najwyższe europejskie standardy.

 

iPKO Biznes jest nowoczesnym i przyjaznym w obsłudze systemem bankowości elektronicznej skierowanym do klientów korporacyjnych. Zaletą systemu iPKO Biznes są także dodatkowe moduły tj. PKO Cash – usługa zarządzania gotówką, Tradeservice dający dostęp do transakcji handlu zagranicznego oraz iPKO Dealer umożliwiający negocjowanie kursów walut.

 – System iPKO Biznes został wdrożony do oferty korporacyjnej Banku w 2007 r. Od tego czasu jest systematycznie rozwijany o nowe funkcjonalności i usprawnienia. Aktualnie system obsługuje ponad 7 tys.klientów korporacyjnych oraz około 7 tys. klientów z segmentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Rynku Mieszkaniowego. Niedawno system został wzbogacony o usługę wypłat masowych pozwalającą na realizację przez Bank gotówkowych zleceń płatniczych klienta, który dokonuje wielu jednorazowych wypłat gotówkowych i zdecydowany jest na outsourcing tego procesu poza sieć swoich placówek – podkreśla Konrad Grajeta, Dyrektor Departamentu Zarządzania Środkami Finansowymi PKO Banku Polskiego.

iPKO Biznes był już wyróżniony Medalem Europejskim w 2008 r. Organizatorem konkursu jest Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski oraz pobudzenie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej. 

PKO Bank Polski i jego produkty są regularnie nagradzane w wielu rankingach. W ostatnim czasie Bank znalazł się na 1. miejscu w Rankingu Najlepszych Banków, przygotowanym przez Gazetę Finansową.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Zgodnie z wyliczeniami firmy Intelace Research, z aktywami na poziomie 42,232 mld euro według stanu na koniec 2010 roku, jest też największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego po 3. kwartałach 2011 roku wyniósł 2,855 mld zł. Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów hipotecznych. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez portal finansowy Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Aż pięć produktów PKO Banku Polskiego: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, konto, lokata i karta kredytowa, zostało nagrodzonych przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami „Produkt Roku 2010” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt gotówkowy i kredyt dla firm, zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi” oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt – za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych działających w Polsce – 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu „Top Marka” według magazynu Press. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej „Polskie Marki 2010” jej wartość została określona na 3,6 mld złotych. W ostatnim czasie Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Ponadto Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.

Article source: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,55402,10622926,iPKO_Biznes_ponownie_nagrodzony_Medalem_Europejskim.html