sty 012012
 


WIADOMOŚCI

Ekonomiści: wzrost poniżej 3 procent

Największym zagrożeniem dla Polski będzie kryzys w strefie euro. Eksperci spodziewają się, że pierwsze półrocze będzie dla naszej gospodarki niezłe, ale po Euro 2012, grozi nam nawet chwilowa recesja. Dowiedz się więcej!

Zmiany: od dziś trudniej zaciągnąć kredyt

Od dziś (1.01) trudniej będzie zaciągnąć kredyt hipoteczny. Wchodzi w życie kolejne zalecenie Komisji Nadzoru Finansów. Banki będą surowniej niż do tej pory sprawdzać naszą wiarygodność kredytową. Dowiedz się więcej!

Lekarze z OZZL i PZ rozpoczęli protest „pieczątkowy”

„Refundacja do decyzji NFZ” – takie pieczątki na receptach stawiają medycy z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Porozumienia Zielonogórskiego, którzy w niedzielę rozpoczęli protest. Zapowiedzieli też, że nie będą określać poziomu refundacji leków. Dowiedz się więcej!

Białoruś: płaca minimalna sięgnęła miliona rubli

Płaca minimalna na Białorusi od 1 stycznia wzrasta do miliona rubli białoruskich (411,7 zł) i jest ponad dwa razy wyższa niż na początku roku. Ceny towarów i usług rosną na Białorusi systematycznie, a inflacja od początku 2011 r. w grudniu wyniosła 104 proc. Dowiedz się więcej!

KE rozpoczęła liberalizację rynku kolejowego

KE chce dokończyć liberalizację rynku kolejowego UE. Krokiem w tym kierunku ma być zaplanowany na koniec 2012 r. czwarty pakiet kolejowy, ale wobec sprzeciwu Niemiec i Francji propozycje w nim zawarte prawdopodobnie nie będą tak ambitne jak chciała KE. Dowiedz się więcej!

Article source: http://biznes.onet.pl/flesz-optymistyczne-prognozy-dla-polskiej-gospodar,18494,4986699,1,news-detal