paź 102011
 

2011-10-10 14:40
Źródło:
BankierPress

W ramach prowadzonego przez Europejski Fundusz Inwestycyjny Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP) bank uzyskał możliwość poręczenia portfela kredytów dla firm
z sektora MŚP o łącznej wartości do 1,2 mld zł.

Poręczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EFI) mogą zostać objęte kredyty inwestycyjne, kredyty hipoteczne oraz kredyty na finansowanie kontraktów. Dzięki współpracy BNP Paribas Banku z EFI polscy przedsiębiorcy bądą mieli ułatwiony dostęp do finansowania rozwoju firmy. Dodatkowo, kredyty objęte poręczeniem EFI będą oferowane na korzystniejszych niż standardowe warunkach, m.in. ze względu na korzystniejsze warunki cenowe oraz złagodzone wymagania dotyczące wkładu własnego.

Poręczenia EFI są bezpłatne i nie wymagają od firmy wypełniania dodatkowych wniosków ani przygotowywania żadnych sprawozdań. Klienci BNP Paribas Bank Polska, wraz z poręczeniem EFI będą mogli jednocześnie korzystać z preferencyjnych kredytów inwestycyjnych oferowanych przez bank w ramach umowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI).

– Aktualny system pomocowy dla firm z sektora MŚP oparty o bezzwrotne dotacje z budżetu UE będzie stopniowo wypierany przez instrumenty inteligentnego wsparcia publicznego.

W kolejnej perspektywie budżetowej UE dominować będą zatem instrumenty inżynierii finansowej, których dobrym przykładem jest system poręczeń EFI. BNP Paribas Bank nawiązując współpracę z EFI przechodzi już do nowego etapu w zakresie kredytowania firm wykorzystując do tego celu zaawansowane rozwiązania finansowe oparte o środku unijne – mówi Teresa Matoga, dyrektor Pionu Klientów MŚP i Mikro w BNP Paribas Banku. W ten sposób przygotowujemy naszych klientów na zmiany w zasadach unijnego finansowania, których możemy się spodziewać w nowej perspektywie budżetowej UE po roku 2013.

Poręczenia EFI dostępne są w ofercie BNP Paribas Banku od początku października 2011 roku. Bank oferuje również przedsiębiorstwom kredyt na finansowanie przedsięwzięć energooszczędnych przygotowany we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, kredyt technologiczny oferowany we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, jak również preferencyjne finansowanie inwestycyji w oparciu o środki pochodzące z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Produkty te dystrybuowane są w 38 oddziałach specjalizujacych się w obsłudze MŚP oraz w 8 Business Centres.

BNP Paribas jest jednym z pierwszych banków na polskim rynku dystrybuujących środki pomocowe EFI dla europejskiego sektora MŚP w ramach programu CIP. W programie uczestniczy formalnie 36 państw.

/ BNP ParibasWarranty na GPW

– sposób na zyski

przy kontrolowanym ryzyku.

Sprawdź!Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu

Article source: http://www.bankier.pl/wiadomosc/BNP-Paribas-podpisal-umowe-z-Europejskim-Funduszem-Inwestycyjnym-2419303.html