gru 012011
 

PKO Bank Polski został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland”. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację.

Konkurs „Bank of the Year” organizowany jest corocznie przez miesięcznik „The Banker”. Magazyn analizuje wyniki finansowe banków, strategie ich rozwoju oraz zrealizowane w konkretnym roku projekty w kontekście sytuacji sektora finansowego danego kraju.

Doroczna finałowa ceremonia rozdania nagród odbyła się 30 listopada br. w Londynie. Nagrodę odebrał Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

– Nagroda „Bank of the Year in Poland” za 2011 rok jest potwierdzeniem i uhonorowaniem naszych wysiłków związanych z utrzymaniem wiodącej pozycji na rynku, stabilnych i wysokich wyników finansowych, a także z kompleksową modernizacją Banku, która prowadzić ma do podniesienia jakości obsługi klientów. Cieszy mnie, że Bank jest dobrze oceniany także za granicą – mówi Zbigniew Jagiełło.

PKO Bank Polski jako zwycięzca konkursu otrzymał „statuetkę Brackena” nazwaną tak od nazwiska założyciela miesięcznika „The Banker” Brendana Brackena, który w latach 1945-1958 kierował także wydawnictwem „Financial Times”.

Miesięcznik „The Banker” jest wydawany przez „Financial Times”. Od lat należy do prestiżowych, międzynarodowych magazynów poświęconych bankowości, światowej gospodarce i finansom. Wśród jego głównych czytelników jest kadra kierownicza banków z całego świata.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Zgodnie z wyliczeniami firmy Intelace Research, z aktywami na poziomie 42,232 mld euro według stanu na koniec 2010 roku, jest też największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego po 3. kwartałach 2011 roku wyniósł 2,855 mld zł. Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów hipotecznych. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez portal finansowy Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Aż pięć produktów PKO Banku Polskiego: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, konto, lokata i karta kredytowa, zostało nagrodzonych przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami „Produkt Roku 2010” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt gotówkowy i kredyt dla firm, zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi” oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt – za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych działających w Polsce – 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu „Top Marka” według magazynu Press. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej „Polskie Marki 2010” jej wartość została określona na 3,6 mld złotych. W ostatnim czasie Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Ponadto Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.

Article source: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,55402,10740594,Bank_roku_w_Polsce_wedlug_miesiecznika_The_Banker.html