gru 302011
 

2011-12-30 07:00
Źródło:

Hanna Hylińska – Bankier.pl

Tym razem nie Kasia Kowalska, nie Anna Maria Jopek, ani zespół Zakopower z Sebastianem Karpiel-Bułecką zachęci do wzięcia kredytu hipotecznego. Bank Millennium zrealizował nową kampanię reklamową bez wykorzystania znanej twarzy.

Banki na różne sposoby zachęcają do skorzystania z oferty kredytu mieszkaniowego. Reklamy z celebrytami stały się normą. Bank Millennium, w którego kampaniach reklamowych występowali już między innymi znani muzycy, aktorzy i sportowcy sięgnął po nowe narzędzie. Po krótkiej opowieści z różowym ptaszkiem czy gadem w roli głównej, instytucja interaktywnie zachęca do złożenia wniosku kredytowego.

„Poczuj radość, jaką daje dom”

Na stronie internetowej banku potencjalny klient może wypełnić mini-test. Krótka zabawa ma na celu zainteresowanie potencjalnego klienta ciekawą formą, przekazanie mu kilku informacji o produkcie i pozyskanie przez niego danych potrzebnych do kontaktu ze strony banku.


Krok pierwszy to określenie charakteru klienta – mamy do wyboru wariant rozrywkowy, rodzinny, typ przyrodnika, sportowca i smakosza. Krok drugi to wybór preferowanej lokalizacji – należy wpisać miasto i ulicę, w okolicy której chcielibyśmy zamieszkać. Przykładowo, jeśli jedną z naszych pasji jest sport, po wpisaniu miasta i ulicy, przed oczami ukaże nam się mapka z podaną wcześniej okolicą i zaznaczonymi obiektami – boiskami, klubami sportowymi, basenami i ośrodkami fitness. Mapka znajduje nawet małe miasteczka i wsie.

Dotychczas w reklamach produktów Banku Millennium wystąpiło wiele znanych twarzy. Interaktywna zabawa to ciekawa forma promocji i odejście od dobrze znanego i powoli zużywającego się sposobu na przyciągnięcie klienta za pomocą aktora, piosenkarza czy kogoś znanego z tego, że jest znany.

Hanna Hylińska,
Redaktor Bankier.plZUS przysłał list żeby wybrać OFE? Masz czas do 10 stycznia!
Nie czekaj na losowanie. Sam wybierz Amplico OFE – czołowy fundusz emerytalny, skuteczne długoterminowe inwestycje, konto online. Sprawdź!

Dodaj komentarz

Komentarze do artykułu

Article source: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bank-Millennium-interaktywnie-zaprasza-po-hipoteke-2461533.html

 Posted by at 13:30  Tagged with: