styczeń 032012
 

Millennium będzie informował o jego przebiegu SMS-ami. Osoby, które złożyły wniosek, otrzymają wiadomość o decyzji analityka kredytowego. Z kolei SMS z powiadomieniem o wypłacie środków zostanie wysłany zaraz po dokonaniu przez bank przelewu na rachunek wskazany przez klienta.

– To początek zmian. Zależy nam, aby nasi klienci mieli dostęp do jak najlepszego serwisu – zapowiada Agata Chrzanowska, dyrektor wydziału marketingu bankowości hipotecznej w Banku Millennium.

Sprawniej kredytów ma zamiar udzielać również BGŻ. Od nowego roku zmniejszył liczbę dokumentów, które trzeba dołączyć do wniosku o kredyt hipoteczny. Dzięki temu na decyzję o przyznaniu pożyczki klient będzie czekał tylko 7 dni. Bank również deklaruje, że w ramach kredytu hipotecznego udzieli pożyczki na dowolny cel. Może ona stanowić nawet 30 proc. kwoty przeznaczonej na inwestycję.

– Klienci, którzy ubiegają się w naszym banku o kredyt hipoteczny i budowlany, nie muszą dysponować wkładem własnym. Mogą uzyskać środki na sfinansowanie do 100 proc. wartości nieruchomości – mówi Michał Ślusarek, dyrektor zarządzający ds. produktów detalicznych i komunikacji w BGŻ.

Proces ubiegania się o kredyt może być prosty i szybki

Obecnie banki mogą rywalizować o klientów chcących zaciągnąć kredyt hipoteczny jedynie jakością obsługi. Pod koniec ubiegłego roku bowiem część instytucji – na przykład Bank ING – podwyższyła marże, co może oznaczać koniec wojny na ceny. Na dodatek ostatnio większość banków, które do niedawna pożyczały w walutach, wycofała się z tego rozwiązania – jak Kredyt Bank – czy też mocno zaostrzyła warunki kredytowania w walucie – jak Nordea czy Deutsche Bank.

Banki zmieniają nie tylko ofertę kredytów hipotecznych. Nowości pojawiają się w bezpośredniej obsłudze klientów. MultiBank wprowadza bankowość mobilną, dostępną na razie tylko na urządzeniach Apple’a. Jednocześnie uruchamia wersję light swojej strony internetowej, co umożliwi korzystanie z niej posiadaczom także innych rodzajów komórek.

Article source: http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/581002,millennium_i_bgz_przyspieszaja_w_kredytach_hipotecznych.html