sierpień 062011
 

Lato w pełni. Większość z nas myśli o urlopie i zasłużonym odpoczynku. Co jednak w sytuacji gdy na horyzoncie pojawia się wyjątkowa okazja nabycia wymarzonej nieruchomości i potrzebować będziemy oferty kredytu hipotecznego? Na który bank się zdecydować – gdzie otrzymamy najkorzystniejsze finansowanie w PLN? Sprawdźmy!

Aktualnie najlepsze warunki finansowania w PLN udostępnia aktualnie ING Bank Śląski – tak wynika z najnowszego zestawienia najlepszych kredytów hipotecznych przygotowanego przez zespół TotalMoney.pl  Opracowując ranking przyjęliśmy założenie, że interesować nas będzie kredyt hipoteczny w PLN w kwocie ćwierć miliona zł, z okresem kredytowania wynoszącym 360 miesięcy przy LtV na poziomie 80%, tj. dysponowaniu 20% wkładem własnym.

Zwycięzcą lipcowego zestawienia został ING Bank Śląski. Oferuje on najlepsze warunki kredytowania, do których zaliczyć należy niską marżę już od 0,85% oraz prowizję na poziomie 1,4%. Miesięczne obciążenie domowego budżetu, czyli rata takiego kredytu to 1 437 zł, zaś rzeczywisty koszt kredytu kształtuje się na poziomie 5,9%!
Tuż za liderem, czyli na drugim miejscu znalazła się oferta kredytowa HSBC Bank Polska, w ramach której to oferty kredyt udzielany jest bez prowizji (stawka 0%) przy 1,0% marży, co sprawia że rata takiego kredytu to 1 449 zł, zaś rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi niecałe 6%!

Na trzeciej pozycji uplasowała się oferta BOŚ Bank, który w ramach promocyjnej oferty udostępnia w pierwszym roku kredytowania marżę 0,75%, zaś kredyt udzielany jest tylko z 0,5% prowizją! Na ciekawe oferty kredytu hipotecznego udzielanego bez prowizji możemy liczyć m.in. w BPH, BNP Paribas Bank oraz PKO Banku Polskim – marża kształtuje się w tych bankach na poziomie już od 0,79% jednak po spełnieniu szeregu wymagań stawianych przez dany bank i tylko w pierwszym okresie spłaty.

Najlepsze oferty kredytowania dostępne są dla klientów, którzy podpisując umowę kredytu hipotecznego w PLN zdecydują się dodatkowo na określone warunki i tak w banku:
BPH Bank na otwarcie lub dalsze korzystanie z wybranego konta osobistego przy jednoczesnym przekazywaniu nań wynagrodzenia oraz przystąpieniu do pakietu ubezpieczeniowego – co ciekawe dla promocji prowizja 0% marża w pierwszym roku spłaty będzie o 0,4pp. wyższa niż w późniejszych latach;
HSBC Bank Polska jeśli na prowadzonym w banku rachunku nie wystąpią wpływy minimum 2 500 zł miesięcznie wówczas marża zostanie podniesiona o 1pp.
Getin Noble Bank, na najlepsze warunki mogą liczyć klienci, którzy skorzystają z oferty depozytowej i nabędą wybrany produkt inwestycyjny, zaś zamiast prowizji można wykupić pakiet ubezpieczeń, których koszt wynosi 2,75%.

Rekomendacje nadzoru bankowego, informacje o ogromnych wahaniach na rynkach walutowych związane z niepewną sytuacją gospodarczą wielu państw – to wszystko sprawia, że Polacy wciąż najliczniej korzystają z finansowania marzeń o własnej nieruchomości w rodzimej walucie, czyli w polskim złotym. Jest to oczywiście rozwiązanie na ten moment droższe od tego w obcej walucie (poziom stóp procentowych jest wciąż w naszym kraju na dużo wyższym poziomie), jednak pozwala nam spać spokojniej poprzez brak ryzyka kursowego! Co więcej osoby, które nie dysponują znaczącym wkładem własnym mogą liczyć na większą kwotę kredytu w PLN. Wszystko to sprawa, że kredytowanie w złotówce jest tak popularne i ma w naszym kraju tylu zwolenników. Pamiętajmy, że w wyborze najlepszej oferty możemy posiłkować się wynikiem opracowań porównywarek finansowych, za co nic nie zapłacimy, a zyskać możemy naprawdę sporo! Sprawdźcie zresztą sami…

Ranking kredytów hipotecznych
w PLN – lipiec 2011
1ING Bank Ślaski S.A.2HSBC Bank Polska3BOŚ S.A.

Źródło: Banki oraz TotalMoney.pl.

Article source: http://gospodarka.dziennik.pl/twoje-finanse/artykuly/346952,kredyt-w-zlotym-drogi-i-bezpieczny.html